Виготовляємо дерев’яні стелажі для кладової

У кoжнoму будинку чи квaртирі є цe місцe: нeвeличкe, приxoвaнe від чужиx oчeй, тa дужe пoтрібнe. Йдeться прo клaдoву – кімнaту aбo нeвeлику зaкриту ділянку куxні, дe збeрігaють безліч необхідних у господарстві речей подалі від стороннього ока.

Доп. информация

Часом тільки дивуєшся, що примудряються тримати дбайливі господарі, у цьому невеликому приміщенні: це можуть бути і продукти харчування, і незліченні ряди консервації, і невеликі побутові пристрої, й різноманітний господарський реманент тощо. Тому перше, чим характеризується хороша кладова – це вмістимість. А якщо при цьому речі займатимуть мало місця і вдасться уникнути безладу, то буде взагалі чудово.

Досягти цього допоможе стелаж – несуча рама із полицями від підлоги і до стелі. Завдяки такій конструкції він дає змогу зекономити вільний простір житлового приміщення, приховує непотрібні речі і при правильному розташуванні уможливлює швидко знайти необхідне.

Оптимальним для кладової є стелаж із деревини, адже цей матеріал добре тримає вагу, безпечний, екологічний і має гарний зовнішній вигляд, а при вмілому опорядженні не боятиметься синяви, грибків та вологи. Та й самому зробити такий стелаж значно простіше, ніж з металу чи пластика.

Зовнішній вигляд стелажа обмежується лише вашою фантазією, але при його проектуванні слід враховувати розміри предметів, які будуть зберігатися на полицях і їхню загальну вагу. Тому речі доцільно обміряти і залишити між ними зазори 5–10 см, необхідні для встановлення і зняття з полиць. Окрім того, не варто забувати про раціональний розподіл навантаження. Найважчі і найгроміздкіші предмети – на нижніх полицях, середні за вагою і розміром – на середніх, і об’ємні, проте легкі речі – на верхніх. Потрібно врахувати й такий момент: якщо у кладовій зберігатимуть консервацію, то найкращим матеріалом для полиць стане суцільна дошка товщиною близько 30 мм, а стійки стелажу не слід розсовувати ширше 50–60 см.

Для найпростішого дерев’яного стелажу нам потрібно нарізати бруски відповідного розміру для стійок і поперечин та полиці із суцільної дошки. Далі всі деталі майбутнього стелажу шліфуємо, щоб нанести на них ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИЙ ІМПРЕГНАТ ТМ VIDARON, який захистить стелаж від грибків, синяви і комах та надасть елегантного матового покриття, що підкреслить природний малюнок шарів деревини.

Перед нанесенням імпрегнату деревина має бути гладкою, сухою і очищеною від забруднень, тому поверхню деталей стелажу шліфуємо наждачниим папером із зернистістю приблизно 150-200. Шліфування виконуємо завжди в напрямку волокон деревини, інакше можуть виникнути подряпини. Якщо деревина – свіжа, перший шар наносимо обов’язково безбарвним імпрегнатом, який виконає роль захисної ґрунтовки.

Відтак залишаємо просочені деталі для висихання на 24 години, а тоді проводимо міжшарове шліфування наждачним папером зернистістю 320, очищуємо від пилу й рівномірно на всю поверхню пензлем наносимо ЗАХИСНО-ДЕКОРАТИВНИЙ ІМПРЕГНАТ ТМ VIDARON у кольорі (доступні 16 відтінків засобу на будь-який смак), старанно втираючи його у деревину. Приблизно через 10 хвилин після нанесення розтираємо засіб сухим пензлем уздовж волокон деревини, щоб уникнути надлишку. Наступний, фінішний, шар кольорового імпрегнату наносимо через 12 годин, попередньо повторивши міжшарове шліфування і очистивши поверхню від пилу, і, як і раніше, розтираємо сухим пензлем. Останній шар засобу слід наносити до вирівнювання поглинальних властивостей деревини.

Важливо пам’ятати, що імпрегнування необхідно виконувати на кожному боці деталей стелажа, щоб унеможливити залишення необробленої поверхні деревини.
Після повного висихання імпрегнату можна приступати до монтування стелажу: бруски для стійок і поперечин з’єднуємо в опорну раму за допомогою молотка і цвяхів або шуруповерта і саморізів. Фіксуємо її металевими пластинами до стін кладової, відтак монтуємо в каркас полиці та фіксуємо їх саморізами. І ось наш стелаж готовий до експлуатації. 

ТОВ «Снєжка-Україна» – спільне українсько-польське підприємство, представник ТМ «Sniezka» на території України. Засноване у 1999 році у Яворівському районі на Львівщині, виробництво спеціалізується на виготовленні водоемульсійних фарб, шпаклівок, ґрунтувальних засобів, тощо. Підприємство є одним із найсумлінніших платників податків та працедавцем для понад 200 працівників.  Група Śnieżka постійно розширює асортимент товарів і станом на сьогодні пропонує споживачам вироби під наступними брендами: Śnieżka, VIDARON, MAGNAT Style, FOVEO TECH, BESTON

Контакти прес-служби:

м. Яворів, Львівська обл.,
вул. Привокзальна, 1ам
Тел.: +38 (03259) 60-161
e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

www.sniezka.ua
www.vidaron.com.ua
www.acrylputz.com.ua
www.sniezkanature.com
www.facebook.com/Sniezka.Ukraine

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.