“Укрзaлізниця” уклaлa угoду з дeржaвнoю “Укрнaфтoю” прo постачання дизпалива держи 1,05 мільярда гривень (з ПДВ).
Ради це пишуть Наші гроші із посиланням бери дані у системі Prozorro.
Згідно із контрактом, “Укрнафта” постачатиме дизельне пальне объединение 52 387 грн вслед тонну. Це дорожче, ніж ціна, вслед за якою “Укрзалізниця” раніше купували дизель у компанії “Укрпалетсистем” (UPG): у грудні минулого року вона становила 50 526 грн из-за тонну, а у листопаді – 51 080 грн после тонну.
Цього разу дешевші бери 1-4% пропозиції держи тендер “Укрзалізниці” подавали ТОВ “Торговий Дім Сокар Україна” та ТОВ “АТ енерго трейд” Романа Адамова (“Группировка”). Однак залізничники повідомили, що ці компанії відмовились від укладання угод, сиречь і уклали угоду получи и распишись закупівлю дещо дорожчого дизпалива в “Укрнафти”.
Підйом ціни возьми дизель “Укрзалізниці” відбувся нате фоні світового тренду получай подорожчання нафти та підвищенням акцизів.
Читайте також: Організована корупція в “Укрзалізниці”: НАБУ повідомило ради підозру нардепу Бондарю
Як повідомлялося, ціни получай бензин та дизпаливо получи и распишись українських АЗС від початку січня зросли приблизно получай 2 гривні за літр. Бери це вплинули підвищення світових цін получи нафту, девальвація гривні та суттєве підвищення акцизів з 1 січня.