Пензлі та валики і тип фарбі – як правильно вибрати інструменти

Сьoгoдні влaснoручнe фaрбувaння житлoвиx приміщeнь нe стaнoвить склaднoсті, a чaстo нaвіть принoсить вeлику рaдість і зaдoвoлeння. Якісні фaрби тa прaвильнo підібрaнe малярне приладдя полегшують роботу і сприяють досягненню відмінного кінцевого результату. Як вибрати малярні інструменти? Коли вибрати пензель, а коли краще взяти валик? На що звернути увагу? Ось декілька порад.

Доп. информация

Малярні валики є найбільш традиційним інструментом, що використовується для фарбування стін протягом багатьох століть. Проте насправді, з огляду на їх властивості і конструкцію, без пензля фарбування не може бути виконане належним чином. Пензлі стають в нагоді у всіх важкодоступних місцях, куточках та при фарбуванні складних форм і фігур. Ними можна фарбувати також прості і рівні поверхні, однак для такої операції значно кориснішим інструментом є валик.

Малярні інструменти вибираємо залежно від виду фарби, типу основи і розміру поверхні. Загальні правила досить прості і ними може скористатися кожен, проте завжди необхідно перевірити на етикетці фарби, який тип щітки або валика рекомендується виробником фарби. Довжину ворсу вибираємо залежно від того, наскільки пористою або структурованою є поверхня. Для гладеньких стін вибираємо інструменти з коротким ворсом. Чим багатша структура, тим довший ворс, для того щоб фарба потрапила в пори і заглибини, і належним чином покрила всю поверхню.

Пензлі діляться за типом ворсу і їх формою. Залежно від типу щетини розрізняємо:

  • СИНТЕТИЧНІ ПЕНЗЛІ (нейлоново-поліестрові) для фарб на водній основі.
  • НАТУРАЛЬНІ ПЕНЗЛІ (з натуральним ворсом) для фарб і лаків на основі розчинників.
  • ЗМІШАНІ ПЕНЗЛІ (з ворсом водночас з натуральної щетини і штучних волокон) призначені для нанесення як лаків, бейців, імпрегнатів, лакобейців, так і фарб на водній основі або олійних.

З точки зору форми пензлі поділяємо на:

  • ПЛОСКІ ПЕНЗЛІ (англійські пензлі) найбільш популярні, універсальні і найчастіше застосовувані. Використовуються для фарбування різних типів поверхні: великих, малих, рівних і структурованих. Виготовляються різної ширини, густини та з різним типом ворсу. Серед плоских пензлів можемо виокремити так звані «широкі», які вирізняються значною величиною. Застосовуються для фарбування або імпрегнації великих поверхонь.
  • КРУГЛІ ПЕНЗЛІ використовуються найчастіше для фарбування віконних і дверних блоків, а також дерев’яних елементів як всередині, так і назовні будівель (огорожі, перголи, альтанки).
  • СКОШЕНІ ПЕНЗЛІ (радіаторні) призначені для фарбування важкодоступних місць. Характеризуються довгою вигнутою ручкою, яка дає можливість нанесення фарби за батареями опалення, арматурою, монтажними елементами.

Валики, так само як і пензлі, можуть бути виготовлені з натуральних і штучних матеріалів. Отже:
Валики з МІКРОФІБРИ застосовуємо для фарбування водорозчинними фарбами, а ВЕЛЮРОВІ, АКРИЛОВІ i ВОВНЯНІ – для розчинникових фарб. Олійні фарби найбільш економно наносити валиком з ГУБКИ, в той час як латексні і дисперсійні фарби – ШНУРОВИМИ валиками.

Вибираючи малярне приладдя, варто приділити цьому увагу і правильно підібрати його з урахуванням своїх потреб. Краще взяти виріб трішки дорожчий, але вищої якості, ніж ті, які можна знайти на найнижчих полицях магазинів. Хороші інструменти не один раз послужать нам і з певністю допоможуть у легкий спосіб отримати відмінне лакофарбове покриття, яке захищатиме поверхню і радуватиме своїм виглядом впродовж багатьох років

ТОВ «Снєжка-Україна» – спільне українсько-польське підприємство, представник ТМ «Sniezka» на території України. Засноване у 1999 році у Яворівському районі на Львівщині, виробництво спеціалізується на виготовленні водоемульсійних фарб, шпаклівок, ґрунтувальних засобів, тощо. Підприємство є одним із найсумлінніших платників податків та працедавцем для понад 200 працівників.  Група Śnieżka постійно розширює асортимент товарів і станом на сьогодні пропонує споживачам вироби під наступними брендами: Śnieżka, VIDARON, MAGNAT Style, FOVEO TECH, BESTON

Контакти прес-служби:

м. Яворів, Львівська обл.,
вул. Привокзальна, 1а
Тел.: +38 (03259) 60-161
e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

www.sniezka.ua
www.vidaron.com.ua
www.acrylputz.com.ua
www.sniezkanature.com
www.facebook.com/Sniezka.Ukraine

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.